Doplnky


Tactical HEXPen Bolt Action
Ako vojak som často používal pero. Byrokracia to bola neskutočná no aj kvôli môjmu zaradeniu som ho často používal. Nebolo nič výnimočné, že sa mi mnohokrát zlomilo alebo som ho stratil. V tom období prichádzali na trh nové typy s označením Tactical. Bolo to niečo nového dizajnovo zaujímavého a jedinečného. Moje prvé taktické pero bolo od firmy Walter. Svoj účel splnilo na 100% i napriek niektorým muchám, ktoré malo. Ani vo sne by ma nenapadlo, že raz vyrobím taktické pero podľa môjho dizajnu a bude plnofunkčné. Trvalo to skoro 15 rokov no myšlienka sa stala skutočnou a  vznikol tento model HEXPen Tactical.
Toto pero je vyrobené komplet s antikoróznej oceli AISI 304 a klipom s AK5 o tvrdosti 49-50 HRc. Základná konštrukcia pera tvorí trúbka s vonkajším tvarom Hexagónu pričom predná časť je kruhového tvaru pre lepšie držanie pera ale i dizajnu a ukončené hrotom. Zadná časť pera je vybavená mechanizmom Bolt Action a klipom pre možnosť nosenia vo vrecku alebo na molle systéme výstroji. Koniec mechanizmu je tvarovaný do hrotu pre prípad použitia pera ako núdzového kubotanu.
Pero je povrchovo upravené rôznymi povrchovými úpravami s kombinované tak aby všetko dizajnovo do seba zapadalo... a netreba zabudnúť na detaily, ktoré zvýrazňujú samotnú krásu tohto pera. Telo pera a hrot je povrchovo upravené Shadows Freezer pričom klip a mechanizmus Bolt Action je doplnený o povrchovú úpravu Silver Screen. Niekto by si mohol povedať...., že je to zbytočnosť no okrem dizajnu tieto povrchové úpravy slúžia ako zdrsnenie a tak sa pero dobre drží. Farebný rozdiel dodáva tu správnu dávku temnoty tomuto modelu a jeho jedinečnosť.
Celková dĺžka 143mm (136mm), max. priemer 10mm, min. priemer 8mm, hmotnosť 46g.


Túto stránku som vytvoril aby som odľahčil stránku Neck nože, keďže ich poslednom čas hodne pribudlo a aby sa to nemiešalo. Na tejto stránke budete mať možnosť si pozrieť a prečítať o doplnkoch k nožom tvorba mimo štandard ako sú napr. taktické pera alebo všeobecnosti písacie potreby, rôzne prívesky ako napr. BEACOM, Pekný deň prajem všetkým priaznivcom DEKu. ;-)

2 komentáre:

  1. Zdravím mohol by som poprosiť cenu tohto pera? Ďakujem p.

    OdpovedaťOdstrániť